Yeni Evlenecekler İçin Beyaz Eşya Tavsiyeleri

beyaz eşya önerileri 2017

Evlenmek, birbirini seven pek çok çiftin en büyük muradı. Elbette bunu gerçekleştirmek için belli bir birikime ve maddi güce ihtiyaç var.

Özellikle yeni evlenecek çiftlerin en çok özen gösterdikleri husus da ev eşyaları. Uzun yıllar boyunca kullanılmak üzere alınacak bu eşyaların da kaliteli olması ve uzun ömürlü olması herkesin temennisi.

Ancak her ne kadar yüksek meblağlar verilse de kimi zaman eşyalar dayanıklı ve uzun ömürlü olmuyor.  Ciddi paralar harcanan beyaz eşyalar hususunda, sizler için, rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

İşte Yeni Evlenecekler İçin Beyaz Eşya Tavsiyeleri

Bosch,  hem kalitesi ile hem de teknolojisiyle tercih edilesi beyaz eşyalar arasında ilk sırada. Her ne kadar yerli malı ürünlere nispetle daha yüksek meblağlarda olsa da markanın ömürlük kullanılabilecek ürünleri mevcut. Ancak, Bosch marka bulaşık makinesi için uyarmam gereken bir problem var oda, bardakları çiziyor olması.

Türkiye’de hem yerli malı olması nedeniyle, hem de fiyatları sebebiyle en çok tercih edilen markalardan biri Arçelik. Reklamlara ciddi bir bütçe ayıran Arçelik, yaşı ilerlemiş çoğu kişi tarafından da tavsiye edilen bir markadır.

arcelik eski çamaşır makinesi - Yeni Evlenecekler İçin Beyaz Eşya Tavsiyeleri
arcelik eski çamaşır makinesi

Ancak ne yazık ki, son dönemlerde eski ürünlerindeki kalitesini kaybetti. Geçmiş yıllardaki ürettikleriyle ile yeni ürünleri arasında çok büyük farklar bulunan Arçelik markasını maalesef beyaz eşya tavsiyesi olarak gösteremeyeceğim.

90’lı yıllarda üretilen ve satılan Arçelik/Beko üretimleri Bosch/Siemens destekli olduğu için ürünleri gayet dayanıklı oluyordu. Günümüzde ise kendim de bir Arçelik kullanıcısı olarak, arıza çıkaran ürünlerinden yılmışlığım var. Fakat yine de Arçelik küçük ev aletlerini tavsiye ediyorum.

Türk markalarından devam edecek olursak, şimdi de son yıllarda ciddi atılımlar gerçekleştiren VESTEL’e gelelim. Eski yıllarda tamirciler tarafından en çok yakınılan ürünlerden biri idi Vestel, ancak şimdilerde gayet güzel ve sorunsuz diyebileceğim ürünleri mevcut.

Çamaşır makinesi alacaklar için önemli bir ayrıntıya değinmek istiyorum. Marka olarak hangi ürünü alırsanız alın iç hacmi geniş olan bir modeli tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Aksi taktirde ileride bunun sıkıntısını yaşamanız büyük olasılık.

amaşır makinesi - Yeni Evlenecekler İçin Beyaz Eşya Tavsiyeleri
çamaşır makinesi

Beyaz eşya satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise aldığınız ürünün Türkiye garantisi kapsamında olması gerekiyor. Aksi halde herhangi bir arıza durumunda ortada kalabilirsiniz. Daha uygun fiyata satılıyor diye tüketiciye cazip gelse de, resmi distribütör dışında özel firmalar tarafından yurt dışından getirilen ürünlerde bu tip sorunlar sıkça yaşanıyor.

Yazımda her ne kadar markalar üzerine bilgiler vermeyi amaçlasamda asıl önemli olan doğru modeli seçmektir. Aynı markanın farklı ülkelerde üretilen modelleri arasında büyük farklılıklar olabiliyor. Daha ucuz olsun diye 3. dünya ülkelerinde imal edilen bu modeller Avrupa, Güney Kore ya da Japonya üretimlerine göre daha kısa ömürlü olup daha fazla sorun çıkarabiliyor.

Son olarak derin dondurucu almayı düşünenler için beyaz eşya tavsiyeleri arasına, Uğur derin dondurucu markasını da ekleyerek yazıma burada bitiriyorum. Sormak istediklerinizi yorum bölümünde yazabilirsiniz. Sizin de beyaz eşya önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Benzer İçerikler
  Kahve Makinesi Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir