Yılların Eskitemediği Oyun: Counter Strike

counter strike

Counter Strike Global Offensive, 2012 yılında, video oyun geliştiricisi VALVE tarafından piyasa sunuldu. Counter Strike 1.6 versiyonundan sonra CS oyuncuları arsında kabul gören en iyi oyundur. Aynı zamanda dijital oyun mağazası ve oyun platformu olan Steam‘de en çok satılan oyunlardan biridir. Daha öncesinde bir çok versiyonu olmasına rağmen CS 1.6, CS source,  CS GO haricinde diğerleri pek ses getirmedi. Oyunun atış mekaniği CS 1.6 versiyonuna göre baya geliştirildi.

Oyunu duymayan, hiçbir bilgisayar oyuncusu neredeyse yoktur diyebilirim. Herkese hitap eden Global Offensive online olarak da oynanabilen bir oyundur. Ve oyun içi satın almanın sadece silah skinleri, çıkartmalar vb. şeyler olmasından dolayı parayı verenin değil de yeteneği olanın oynayabildiği, güzel eşit rekabet ortamının bulunduğu bir platformdur. CS serisinin çıkmasındaki en büyük etken olan Half Life mod siteminin CS’de devam etmesinden dolayı, oyunda bir çok harita ve silah skinine sahiptir.

 Counter Strike:Global Offensive Oynanış

CS Global Offensive görev tabanlı bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler (Terrorists) veya terörle mücadele ekibi (Counter-Terrorists) takımlarından birini seçerler.

Örneğin; yıkım haritalarında (de_) teröristler bomba kurmaya çalışırken, terörle mücadele askerleri bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Global Offensive‘e önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) denilen bir mod eklenmiş, bu modla birlikte klasik Counter-Strike haritalarının yanında farklı haritalar da oyuna dahil edilmiştir.

  Oyun Tavsiyesi: Rise Of The Tomb Raider

Global Offensive‘de de bir tur görevlerin tamamlanmasıyla veya düşman takımın etkisiz hale getirilmesiyle sona erer ve yeni bir tur başlar. Tur bitmeden ölen oyuncular, dirilmek için turun bitmesini beklemek zorundadır. Oyuncular önceki turdaki performansına göre alacağı parayla silah ve ekipman satın alabilir. Oyunda 33 farklı lisanslı silah vardır. En bilindik silah kombinasyonu: Awp Deserteagle’dir.

Counter Strike:Global Offensive Rütbe Sistemi

CS GO rütbeler sistemi oyuna Global Offensive ile gelmiş bir yeniliktir. Bu sistem rekabetçi havuzunda eşleştirme yapılırken, oynayacağınız maçı sizin yetenek seviyenizdeki insanlar ile oynamanız için imkan tanır.

Rütbe sistemi sadece rekabetçi oyun modunda geçerlidir.

Değişen rütbe sistemi ile kendinizden düşük rütbelerle oynadığınızda rütbe atlamanın zor, rütbe düşmenin kolay olduğu bir siteme sahiptir. Aynı şekilde düşük rütbe iseniz; yüksek rütbe takım ile girdiğiniz maçlarda rütbe atlamanız zorlaşır.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir